Статті
-
02.09.2015
С этим вопросом ко мне довольно часто обращаются мамы как мальчиков, так и девочек в возрасте 2-5 лет. Что интересно, значительно реже задают вопрос противоположный по смыслу – «Как отучить ребенка драться?». Признаюсь, меня всегда обескураживал такой вопрос, еще до того, как я сама стала мамой. А после рождения дочери, эта тема стала невероятно актуальной, и я посвятила изучению этого вопроса много времени. Какой же в итоге ответ? А ответ здесь состоит из вопросов. Вопросов к самим себе, дорогие родители!
Итак, начнем с самого, на первый взгляд, простого вопроса.
-
19.02.2015
Очень часто родители интересуются у психолога: «Что бы такое почитать про детскую психологию и воспитание?». Я решила составить список наиболее интересных и информативных книг (на мой профессиональный и материнский взгляд ;) ) и с удовольствием делюсь ним с вами!
1. А. Некрасов «Материнская любовь»
-
20.11.2014
Значення для сімейних взаємин підтримки зв'язку зі своїм родом важко переоцінити. Кожен з нас, хоче він того чи ні, є нащадком свого роду, членом сім'ї своїх предків, елементом власної сімейної системи. Належність до сімейної системи - один з дуже важливих і значущих ресурсів людини, який підвищує успішність і ефективність її життя. Почуття любові і підтримки від своїх предків, відчуття належності до свого роду і відчування його сили дає людині величезний життєвий ресурс, званий «любов'ю роду». Людина, яка з якихось причин відірвана від свого роду, нагадує дерево без коріння.
-
27.10.2014
Сім'я для дитини - це перша школа, яка вчить його розпоряджатися грошима. Кожен день, спостерігаючи за батьками, дитина переймає їх ставлення до цінностей. І, якщо для батьків, гроші - це головна мета життя, або, навпаки, найбільше зло на світі, діти навряд чи будуть мати інше ставлення до грошей. Фінансова грамотність повинна виховуватися в сім'ї, тому батьки повинні навчати дітей поводитися з грошима і розуміти фінансову сферу.
-
22.10.2014
Сором’язливість — це особливість, яка є характерною як для дітей, так і для дорослих. Вона полягає в тому, що дитина вбачає у спілкуванні, особливо з незнайомими людьми, загрозу. Малюк ніяковіє при чужих людях і боїться незнайомих місць, або ж цурається навіть знайомих на дитячому майданчику… Вам знайома така картина? Що ж робити батькам?
-
21.10.2014
Висока рухлива активність є характеристикою нормального розвитку дитини-дошкільника. Потреба в русі в дитині закладена природою від народження. Але існує група дітей, у яких ця потреба досягає дуже високого рівня і створює багато проблем батькам, вихователям і, звичайно ж, самим дітям. Таких діток часто називають гіперактивними.
-
14.04.2014
Андрій Пеньков, лікар-педіатр Харківського Будинку дитини № 1, про гармонійний розвиток дітей. У цьому відео-інтерв'ю Андрій говорить про те, що важливо врахувати при вихованні дитини. Лікар докладно розповідає про сфери розвитку...
-
14.04.2014
Наразі існує багато організацій, які пропонують свої послуги в царині створення дитячих свят: кафе, дитячі та розважальні центри, івент-агенції, музеї тощо. Їхні послуги відрізняються і за формою, і за змістом, і за ціновим діапазоном.
-
14.04.2014
Літо закінчилося, всі чудово відпочили, набралися нових вражень і занурюються у світ повсякденних справ: роботи, навчання, гри… Однак поміж цих звичних та упорядкованих пазлів у житті кожної родини, є й такі царини, упорядкування яких потребує певних навичок і творчого підходу. Йдеться про організацію сімейного дозвілля.
-
14.04.2014
Як часто ми чуємо подібні вигуки біля лотків і крамниць з іграшками! Діти просять, часто – зчиняють істерики, а батьки поспішають купити нову цяцьку, навіть не задумуючись про сертифікати якості на неї, не нюхаючи тієї іграшки і не розглядаючи її.